0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

ECA Yetkili Teknik Servisi

Anasayfa » ECA Yetkili Teknik Servisi

Eca yetkili teknik servisi

Günümüzde şehirleşmenin getirdiği bina yapıları yaşam alanlarımızın şeklini değiştirmekte ve bununla birlikte birçok ihtiyaç türü gelişmektedir. En önemlilerinden biri ise ev ve iş yerleri gibi alanlarda ihtiyaç duyulan kapalı alanlara uygun ısıtma sistemleridir. Kombi, kazan ya da klima gibi ısıtma ve iklimlendirme sitemleri pratik kullanımı sayesinde yaşamınızı kolaylaştırmakla birlikte ısınma sorununuzu ortadan kaldırarak gün içinde iş yerlerinizde gün sonunda ise evinizde huzurlu saatler geçirmenizi sağlar.

Yaşam alanına ve kullanım amacına göre türlere ayrılan ısıtma sistemlerinin belirli zamanlarda bakım onarım işlemlerinin de yapılması gerekmektedir. Çünkü tüketicilerin ısıtma sistemlerinin bakım onarım işlemlerini yaptırması hem yakıt ve elektrikten tasarruf etmenize yardımcı olabileceği gibi hem de ilerde oluşabilecek arızalara karşı önlem alınmasını sağlamaktadır.

ECA yetkili teknik servisi bu aşamada kombi, kazan ya da klimanız için gerekli olan tüm bakım ve onarım işlemlerinizi yaparak sizi soğuk kış aylarına hazırlar. Bu sayede de tüm kış boyunca ev ve iş yerlerinizde kullanılan kombi, kazan ve klimalarınızdan daha fazla verim alınabileceği gibi aynı zamanda bu materyallerin kullanım ömrünün uzamasını da sağlanmış olacaktır.

Ayrıca hali hazırda kullandığınız ısıtma sistemlerinizin bozulması durumunda da ECA teknik servisi uzman ekipleri, arızanın neden kaynaklandığını tespit ederek sorunu çözer ve en kısa sürede eviniz ya da iş yerinizin ihtiyacı olan ısıyı geri kazanmasını sağlar. Güvenilir ve kaliteli hizmet için ECA teknik servisi ekiplerine başvurarak kullandığınız ısıtma sisteminin arızasının giderilmesi için talepte bulunabilirsiniz. 

ECA Kombi Servisi

Eca kombi servisi; Asıl görevi su sıcaklığını ayarlayarak ihtiyaç duyulan ısıdaki suyu sağlamak olan kombi, ev ve iş yerlerinin ortam ısısını sağlama konusunda da ihtiyaca yönelik kullanılabildiği için en çok tercih edilen ısıtma sistemlerinin bakım onarımını gerçekleştirir.ECA kombi servisi, yaşam kalitenizi arttıran ve günlük hayatınızı kolaylaştıran kombiniz için gerekli olan tüm hizmetleri sağlamaktadır. İhtiyacınız olan hizmete göre 7/24 ulaşabileceğiniz ECA kombi servisi, talebinize göre size sunacağı hizmetler ile en kısa sürede kombinizi güvenle ve sağlıkla kullanmanıza yardımcı olacaktır.

Eca Kombi Servisi Hizmetleri

Eca kombi servisi, eca marka kombiyle ilgili, montaj, arıza tespiti, bakım, onarım, yedek parça tedariği gibi bir çok hizmet sunmaktadır.

ECA Kombi Bakımı

Eca kombi bakımı; Özellikle uzun kış aylarında kullanım kolaylığı sağlaması ve evin ısısını eşit şekilde dağıtması nedeniyle sıklıkla kombi kullanımı tercih edilmektedir. Fakat büyük bir rahatlıkla kullandığınız ısıtma sisteminin yıl boyunca maruz kaldığı toz, kir, birikinti gibi iç ve dış etkenler enjektör ve radyatörleri tıkar. Bu kirlerle ilgilenilmez ve ECA kombi bakımı yapılmaz ise zamanla cihazınızın hatalı çalışmasına, fazla güç sarf ederek yüksek derecede yakıt tüketilmesine ve buna bağlı olarak arıza vermesine neden olur. Bu nedenle de yaklaşık altı aya yakın bir süre kullanılan cihazın teknik konular ile ilgili sorun yaşanma ihtimalinden dolayı her sene ECA kombi bakımına ihtiyacı olmaktadır. Bu süreçte hem sorunsuz hem de güvenli bir kış geçirmek istiyorsanız kullandığınız kombinin rutin kontrollerini ve ECA kombi bakımının periyodik zamanlarda mutlaka yaptırmanız gerekmektedir.

Kombi Bakımının Faydaları

Her sezon kış aylarından önce periyodik olarak bakımının yapılması gereken kombi bakımının faydalarını sıralamak gerekirse;

 • Cihazın sağlıklı ve doğru çalışmasını sağlayarak tüm kış boyunca yüksek verim elde edilmesine destek olur.
 • Kullanılan yaşam alanı içerisindeki ısı durumunu kontrol altına alarak fazla güç ve enerji kullanılmasının önüne geçer.
 • Çalışma esnasında ortaya çıkabilecek sesli çalışma sorunu, fazla yakıt tüketimi ve ısı kaybını engeller.
 • Soğuk ev ama kabarık fatura sorununu ortadan kaldırır. Bunun yerine sıcacık olmasına rağmen tasarruflu faturalar ile paranız cebinizde kalır.
 • Cihazın ve yedek parçalarının uzun ömürlü olmasına katkıda bulunur.

ECA Kombi Tamiri

Periyodik zamanlarda bakımı yapılmayan kombiler, yüksek güç kullanımında bulunmak zorunda kaldıkları için zamanla bazı teknik parçaların yıpranmasına ve arızalanmasına neden olmaktadır. Parçaların düzgün çalışmaması nedeni ile gaz tüketiminin artması, kötü koku ve bozuk sesli çalışma durumunun yaşanması kaçınılmaz olmaktadır. Bu nedenle de bakımı yapılmayan kombi, arıza nedeniyle çalışmadığı için ECA kombi tamirine ihtiyaç duyacaktır.

Kombi Arıza Nedenleri

Kombi arızaları birçok nedenden kaynaklanabiliyor olsa da en temel arıza nedenleri; kombinin su akıtması, kombinin çalışması ama suyu ısıtmaması ya da kombiden gaz kokusu gelmesi en çok karşılaşılan kombi arıza nedenlerindendir.

Bununla birlikte en sık karşılaşılan arıza kodlarından bazıları aşağıdaki şekildedir;

 • T1 Arıza Kodu: Aşırı hararet olduğunu belirtir. Pompa sıkışması olabilir.
 • T2 Arıza Kodu: Hararet ve ısınma sorununun bacadan kaynaklı olduğuna işaret eder.
 • T3 Arıza Kodu: Kaloriferlerin ısınması için görevli olan sensörlerin çalışmadığını belirtir ve aynı zamanda sıcak su üretimi de durmuş demektir.
 • T5 Arıza Kodu: Sıcak su sensörünün arızalandığını belirtir.
 • T7 Arıza Kodu: Dış havadaki sıcaklık konusunda bir sorun olduğunu belirtir.
 • E1 Arıza Kodu: Kombinin ateşleme yapmadığı zamanlarda yanar.
 • E3 Arıza Kodu: Kombinin gereğinden fazla ısındığına işaret eder.
 • A1 Arıza Kodu: Kombiye gelmesi gereken elektrik voltajında düşüklük olduğunu belirtir.
 • P1 Arıza Kodu: Su basıncının yetersiz olduğunu anlatır.

ECA Kombi Arıza Onarımı

ECA teknik servisi uzman ekibi, ihtiyacınız olması durumunda ECA kombi arıza onarımını yaparak kombinizin daha uzun ömürlü olmasına ve tasarruflu çalışmasına yardımcı olur. ECA kombi onarımı sırasında cihazınızın garantisinin bitmiş olması durumunda teknik ekip, orijinal yedek parçalar kullanarak cihazın uzun ömürlü ve yüksek performanslı çalışmaya devam etmesini sağlar. Böylelikle hem cihaz hem de tüketici güvenliği sağlanmış olmaktadır. ECA kombi onarımı sonrasında cihazın kullanımı hakkında tüketiciye bilgi verilerek cihazın doğru kullanımı amaçlanır. Kombinizi güvenle kullanmak, cihazın yakıt tüketimini en aza indirmek ve tasarruf sağlamak için ECA yetkili teknik servisine başvurarak ECA marka kombinizin arızalarını giderebilirsiniz.

ECA Kombi Montajı

Sıfır ya da ikinci el ECA marka kombilerin ev ya da iş yerlerindeki uygun alanlara kurulumunun yapılması işlemine ECA kombi montajı denmektedir. Kombi montajı uzmanlık gerektiren bir işlem olmak ile birlikte kombi montajı sırasında gerçekleştirilmesi gerekilen tüm işlemlerin doğru ve eksiksiz yapılmış olması gerekmektedir. Bunun için de dikkat edilmesi gereken en önemli durum ECA kombi montajı yapılmadan önce tüm tesisatın döşeli ve bağlantıların eksiksiz yapılmış olması gerektiğidir. Bu işlemler güvenlik ve sağlık açısından çok önemli olduğu için montaj işlemlerinin mutlaka uzman kişiler tarafından gerçekleştiriliyor olması gerekmektedir.

Ayrıca güvenlik açısından önemli olan bir diğer kural da ECA kombi montajınınşartnamelere uygun olarak gerçekleştirilmiş olmasıdır. Zira şartnamelere uygun olarak kurulumu gerçekleşmeyen kombiler için gaz açılışı yapılmamaktadır. Ayrıca kurulum hataları arızalara yol açmaktadır. ECA yetkili servisi alanında uzman ekiplerle çalışmakla birlikte ev ya da iş yerlerinizde kurulumu yapılacak kombilerinizin montaj işlemlerinin kurallara uygun ve güvenilir şekilde yapılmasını sağlar. ECA yetkili servisi ekipleri, şartnamede yazan kurallara ve projeye uygun şekilde belirtilen alana kombi montajınızı yapar, hermetik baca çıkışı açarak olası gaz zehirlenmelerinin önüne geçer ve tesisat bağlantılarını kontrol ederek yaşanabilecek tüm sorunları engeller.

ECA Klima Servisi

Eca klima servisi; Hem yaz aylarında hem de kış aylarında en çok kullanılan cihazlardan biri olan klimalar, ısıtma ve soğutma işlemlerini isteğe bağlı yaptıkları için tercih sebebi olmaktadırlar. Ev ve iş yerlerinin ısı seviyelerinin istenen derecede olmasını sağlayarak konfor alanı yaratan klimalar, tek bir tuş ile yönetilebildikleri için de kişilerin kullanımını kolaylaştırmaktadırlar. Eca Klima servisi klimanızla alakalı tüm teknik desteği sağlamaktadır.

Her cihazda olduğu gibi klimaların da periyodik bakıma ihtiyacı bulunmaktadır. Bu bağlamda ECA klima servisi, klima bakım ve klima tamir işlemlerinizi gerçekleştirerek klimalarınızda oluşabilecek zamansız bozulmaların önüne geçer ve ayrıca enerji tasarrufu sağlamanızda da yardımcı olur. ECA klima servisi sıfır ya da ikinci el ECA marka klimalarınız için montaj hizmeti de sunarak sizi en kısa sürede konfor alanınıza kavuşturur.

ECA Klima Servisi Hizmetler

ECA Klima Bakımı

Yaz aylarında serinlemeniz kış aylarında ise ısınmanızı sağlayan klimaların da mevsim geçişlerinde bakım ve onarım işlemlerine ihtiyacı olmaktadır. ECA Klima bakımı; filtre temizliği, gaz takviyesi, hava basıncı kontrolü gibi işlemler olmakla birlikte dış klimada birikmiş olabilen toz, pislik gibi dış etkenlerin temizliğini de kapsamaktadır. Periyodik olarak gerekli olan ECA klima bakım işlemlerinin yapılmaması durumunda cihazınız ısıtma ve soğutma işlemlerini yapmamakla birlikte, dış motor yanmalarına kadar gidebilecek kötü sonuçlar doğurabilecektir. Bu nedenle yaz ve kış sezonları başlamadan önce yılda mutlaka en az bir kere ECA klima bakım işlemlerinizi yaptırarak klimalarınızı alanında uzman ECA yetkili servis ekiplerine temizletmenizi tavsiye etmekteyiz. ECA klima bakımını yaptırdığınız cihazlarınızın böylelikle verimli çalışmasını, enerjiden tasarruf etmesini ve ayrıca cihazınızın kullanım ömrünün uzamasını da sağlamış olursunuz.

Klima Bakımının Faydaları

İklimlendirme yöntemi ile ev ve iş yerlerinin konforunu arttırmak için klimaların sezon geçişlerinde bakımlarını yaptırmış olmak önemlidir. Nedenlerine bakılacak olursa;

 • Cihazın verimli çalışması,
 • Klima arızalarının önüne geçebilmek,
 • Enerji tasarrufu sağlamak,
 • Yüksek fatura maliyetlerini azaltmak,
 • Sağlık, konfor ve güvenlik,
 • Temiz hava solumak ve hastalıklardan korunmak,
 • Klimanın ömrünü uzatmak için klima bakımlarının mutlaka ihmal edilmeden yapılması gerekmektedir.

ECA Klima Tamiri

Bakım işlemleri yapılmayan ya da yanlış kullanım sonucu klimaya bağlı bazı parçaların arıza vermesi olası durumlar içinde yer almaktadır. Bu tür durumlar genellikle, ısıtmama ya da soğutmama, gaz kaçırma, yedek parça arızları, kötü koku ya da duman gibi nedenlerle ortaya çıkmaktadır. Sıfır ya da ikinci el klimalarınızın arızalanması durumunda ECA yetkili servisi kaliteli ve güvenilir hizmeti ile klimanızda arızaya neden olan sorunu tespit edip çözümünü bularak, ECA klima tamiri işleminizi sorunsuz şekilde yaparak size klimanızı ilk günü hali ile teslim etmektedir. ECA klima tamiri gerçekleşen cihazınızın periyodik bakımını yaptırmaya devam ettiğiniz sürece klima arızaları ile karşılaşma ihtimaliniz de azalacaktır.

Klima Arıza Nedenleri

Klima arızaları genellikle klima temizliğinin ve bakımının yapılmaması ve yanlış kullanım sonucu arıza vermektedir. Bununla birlikte en temel nedenler; fanın çalışmaması, klimanın hava üflememesi, soğutma ya da ısıtmanın çalışmaması ve sistemin kısa devre yapması en çok karşılaşılan klima arıza nedenlerindendir.

ECA Klima Tamiri

ECA teknik servisi uzman ekibi, ihtiyacınız olması durumunda ECA klima tamiri yaparak klimanızın ilk günkü gibi çalışmasına yardımcı olur. Klimanızın arıza nedeni ECA yetkili servis teknik ekipleri tarafından tespit edildikten sonra cihazınızın garanti süresi geçmiş olsa bile klimanız için orijinal yedek parçalar kullanılır ve cihazınızın sorunsuz bir şekilde yüksek performanslı çalışmaya devam etmesi sağlanır. ECA klima tamiri gerçekleştikten sonra cihazınız eğer sökülerek tamiri gerçeklemiş ise dikkatli bir şekilde montajı yapılır. Tüm işlemlerin tamamlanmasının ardından cihazın kullanımı hakkında tüketiciye bilgi verilerek cihazın doğru kullanımı amaçlanır. Klimanızı güvenle kullanmak, cihazın çalışma performansını arttırmak ve tasarruf sağlamak için ECA teknik servisine başvurarak ECA marka klimanızın rutin bakımlarını mutlaka yaptırmalısınız.

ECA Klima Montajı

ECA klima montajı kolay gibi görünse de iç ve dış üniteler olmak üzere ikiye ayrıldığı için oldukça zor bir kurulum işleminden geçmektedir. Bu nedenle ECA klima montajı işlemini mutlaka alanında uzman teknik ekipler, doğru ve usulüne uygun şekilde yapmalıdır. ECA klima montajı için öncelikle keşif işlemi yapılarak klimanın nereye kurulum yapılması gerekildiğine karar verilir ve ardından tüm bağlantı ve tesisat işlemleri kontrol edilir. Klima montajının doğru yere yapılması çok önemlidir çünkü yanlış yere kurulumu yapılan cihazlardan konumuna göre istediğini verimi alamama sorunu yaşayabileceğiniz gibi yine klimanızın yanlış konumlandırılması sonucu yüksek enerji tüketimi ile de karşılaşabilirsiniz.

ECA klima kurulumu için yer tespiti ve tesisat kontrolleri yapıldıktan sonra yine dikkatli ve kurallarına uygun şekilde iç ve dış ünitelerin takılması ve birbirleri ile aralarındaki bağlantının yapılması gerekmektedir. Tüm teknik işlemler sonlandıktan sonra da klimanın doğru bir şekilde çalıştığı teyit edilerek tüketiciye sağlıklı bir şekilde teslim edilmektedir.

ECA Kazan Servisi

Özellikle büyük işyerleri, siteler, okullar, yurtlar, hastaneler gibi büyük yapılarda hem ısınma hem de sıcak su ihtiyacının giderilmesi için tercih edilen ECA kazan ürünleri, tüm kış ayını güvenli ve rahat geçirmenizi sağlayan bir ısıtma cihazıdır. Kazanın yanı sıra kaskad, boiler, merkezi ısıtma, yoğuşmalı kazan olarak da bilinir. ECA kazan servisi soğuk günler boyunca aralıksız kullanılan kazanınızın yıllık periyodik bakımının yapılması hususunda 7/24 hizmet veren bir ECA yetkili servisi hizmetidir. ECA kazan kullanımında ısı verimliliğini arttırmak ve yakıt maliyetinden tasarruf sağlamak için kazan bakımının yapılmış olması çok büyük önem taşımaktadır. Kat kaloriferi ve sıcak su kullanımında büyük projelere imza atan eca servis merkezi ısıtma sistemleri oldukça kaliteli servis hizmetine sahiptir. Eca kazan ve boiler sıcak hava akışı nedeniyle verimli ve mutlu vakit geçirmenizi sağlayan cihazınız, ECA kazan servisinin size sağlayacağı bakım ve onarım hizmeti sonrasında kendinizi daha da güvende hissetmenize olanak sağlayacaktır. 

ECA Kazan Bakımı

ECA kazan bakımı,  ihtiyacınız olan sıcak su ve ısınma ihtiyacının sorunsuz bir şekilde sürdürülmesini sağlayan rutin bir bakım hizmetidir. Yıllık olarak yaz ya da kış aylarının başlangıç zamanlarında yaptırabileceğiniz ECA kazan bakımı, mutlaka yapılması gereken en önemli işlemlerden biridir. Çünkü kazan temizliği yapıldığı sürece kazan içinde yer alan doğal gaz metale daha iyi temas ederek daha erken ısınmasını sağlayacaktır. Aksi halde ECA kazan bakımı yapılmadığında su PH değerine bağlı olarak kazan içerisinde zamanla kireçlenmeler yaşanacaktır. Bu durumda bir süre sonra ısı verimliliği azalacak, kazan daha fazla güç harcamak zorunda kalacak ve kazanda oluşabilecek arızalar ile birlikte enerji maliyetlerinin de artması da olası bir durum kazanacaktır.

Buna benzer şekilde kazan bakımı yapılmayan cihazlarda zaman içinde yedek parça arızalanmaları yaşanmaması ve kazanınızın kullanım ömrünün uzun olması için mutlaka kazan bakım işlemlerini rutin olarak yaptırmalısınız.

ECA Kazan Tamiri

Büyük yapılarda veya özel ısıtma sistemlerinde kullanılan ECA kazanların bakımlarının ihmal edilmesi, ilgisizlik ve yanlış kullanım sonuçlarında bazı teknik ve yedek parça arızaları meydana gelebilmektedir. Bu bağlamda ECA kazan tamiri kaçınılmaz olmaktadır. ECA yetkili servis uzman ekibi ihtiyacınız olan her zamanda ECA kazan tamiri işlemleriniz için yanınızda olmaktadır. Garantisi bitmiş cihazlarınız da dahil olmak üzere arıza onarımı sırasında mutlaka orijinal yedek parça kullanarak cihazınız onarılır ve tüm sorunlar giderilmiş şekilde teslim edilir.

Onarımı gerçekleşen cihaza yapılan işlemler tüketiciye anlatılarak sorunun kaynağı hakkında bilgi verilir. Kazan arızası ile karşılaşmamak, kazanınızı güvenle kullanmak, cihazın çalışma performansını arttırmak ve tasarruf sağlamak için ECA teknik servisine başvurarak ECA marka kazanınızın rutin bakımlarını mutlaka yaptırmalısınız.

ECA Kazan Montajı

ECA kazan montajı için öncelikle sıfır ya da ikinci el kazanlarınızın kurulacağı alandaki tesisat uygunluğunun mutlaka kontrol edilmesi gerekmektedir. Kazan montajı bu konuda uzman kişiler tarafından yapılması gereken bir işlem olmakla birlikte kurulum sırasında yapılması gereken işlemlerin kesinlikle eksiksiz ve sırasıyla takip edilmesi gerekmektedir. Elektrik ve su tesisatının uygunluğu onaylandıktan sonra montaj işlemi gerçekleştirilmektedir. Son aşamada ise güvenlik ile ilgili tüm kontroller yapıldıktan ve tüketiciye cihaz kullanımı hakkında detaylı bilgi verildikten sonra cihaz teslim edilebilir. Her türlü ECA kazan montajı işlemleriniz için ECA yetkili servisimize başvurabilir ve güvenle montaj işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Eca Servisi İletişim

Eca Servisi iletişim numaramız 0 850 562  50 81′ dir. Çağrı merkezimizi arayarak teknik destek alabilir, garantisi biten veya ikinci el cihazlarınız için bakım onarım talebinde bulunabilirsiniz.